Program

Schudnij

Program Wellness Life+ SCHUDNIJ to doskonała droga do zrzucenia zbędnych kilogramów, przy jednoczesnym, pełnym odżywieniu organizmu. W programie koncentrujemy się przede wszystkim na rozwijaniu zdrowych nawyków, które nie tylko pomagają w naturalny sposób stracić na wadze, ale również pomagają w utrzymaniu osiągniętych rezultatów.

ODŻYWIANIE – Wiele osób nie zastanawia się nad tym, do czego służy nam jedzenie. Jemy, by zaspokoić głód, napełnić żołądek i poczuć przyjemność płynącą ze zmysłu smaku. Jednak jedzenie to przede wszystkim odżywianie, czyli dostarczanie organizmowi składników odżywczych. Aby nauczyć się świadomie komponować zdrowe, a zarazem smaczne posiłki, potrzebujesz przede wszystkim chęci, wiedzy i trochę czasu. 12 tygodni to optymalny okres, w którym możemy Cię tego nauczyć i pomóc zamienić dotychczasowe, zgubne nawyki na takie, które będą sprzyjały Twojemu dobremu samopoczuciu oraz smukłej sylwetce. Drogowskazem do zdrowszego stylu życia są zasady, które pomagają ustrzec się błędów. W programie prezentujemy m.in. Model talerza oraz trzy grupy składników odżywczych, które podpowiadają, jak komponować zdrowe posiłki, by chudnąć w umiarkowanym tempie, około 1 kg tygodniowo. Tylko od nas zależy jak szybko zastosujemy je w swoim życiu i jak szybko zauważymy ich dobroczynne działanie. Jedno jest pewne – nasze zasady DZIAŁAJĄ!

Program nie jest rozwiązaniem typu „dieta-cud” . Nie proponujemy żadnych restrykcyjnych zmian, które wiązałyby się z towarzyszącym nieustannie uczuciem głodu. Wręcz przeciwnie! Przez cały okres programu należy jeść normalne produkty spożywcze. Koktajle i zupy Natural Balance ułatwiają chudnięcie, ale stanowią uzupełnienie żywności, nie zastępują jej. W trakcie trwania programu jest możliwość zmiany smaku produktów.

tekst

WYSOKIEJ JAKOŚCI SUPLEMENTACJA – Zestaw Wellness Life+
Według ekspertów powinniśmy codziennie spożywać świeże produkty żywnościowe, by zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze: owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, białko wysokiej jakości, produkty bogate w wapń i inne składniki mineralne, antyoksydanty itd. Byłoby najlepiej, gdybyśmy czerpali wszystkie potrzebne składniki odżywcze ze zdrowej żywności. Ale bądźmy szczerzy – nawet osoby profesjonalnie zajmujące się tematyką żywienia i edukacją w tym zakresie mają problem z komponowaniem swojego menu w taki sposób, by każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. W tym miejscu pojawiają się suplementy diety. Wellness by Oriflame oferuje nam łatwe w stosowaniu produkty, które pomagają dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Sięgając po WellnessPack, zupy Wellness czy koktajle: Natural Balance i proteinowy, możemy uzupełnić ewentualne niedobory odżywcze. Są one gwarancją zdrowia oraz bezpieczeństwa podczas redukcji wagi, jak również ogromnym wsparciem w kształtowaniu nowych nawyków.

Zestaw Wellness Life+ SCHUDNIJ zawiera 4 produkty:

 • Koktajl Natural Balance Shake
 • Zupę Natural Balance
 • WellnessPack (kompleks witamin, minerałów, kwasów omega oraz antyutleniaczy)
 • Szejker do przygotowania koktajlu.

Obejrzyj VIDEO i dowiedz się więcej o produktach Wellness.


tekst

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
Znane instytucje, takie jak Harvard School of Public Health, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Klinika Mayo zgadzają się, że ograniczenie siedzącego trybu życia i zwiększenie aktywności fizycznej ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Ruch to wspaniałe, choć często niedoceniane, lekarstwo na wiele dolegliwości. Dzięki systematycznej aktywności fizycznej nie tylko czujemy się lepiej na co dzień , ale również zmniejszamy ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób takich jak cukrzyca, atak serca, depresja, choroby układu krążenia, a także wiele rodzajów nowotworów. Badania medyczne jasno wykazały, że każda godzina aktywności przedłuża nasze życie od dwóch do pięciu godzin!

Na początek rekomendujemy codzienny, energiczny marsz. Im więcej kroków tym lepiej! Minimum do którego należy dążyć każdego dnia to10 tysięcy kroków. Wbrew pozorom takie drobne zmiany jak wybór schodów zamiast windy, spaceru zamiast auta lub innego środka komunikacji miejskiej, są w stanie bardzo dużo zmienić w Twoim życiu .

By zrzucić zbędne kilogramy, oczywiście warto uzupełniać swoją aktywność o takie formy jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, taniec, aerobik, ćwiczenia siłowe i rozciągające. Dzięki temu spalisz więcej kalorii oraz masy tłuszczowej , wzmocnisz i uelastycznisz mięśnie. Najważniejsze to znaleźć taką aktywność, którą pokochasz i będziesz wykonywać z radością. Stanie się ona wówczas dla Ciebie naturalnym wyborem. Jeśli do tej pory Twoja aktywność nie była zbyt wysoka, zacznij od 30 minut spaceru. Zdziwisz się jak bardzo poprawi się Twoje samopoczucie!

tekst

DOBRE SAMOPOCZUCIE
Aby czuć się doskonale trzeba pamiętać jeszcze o kilku innych, istotnych czynnikach mających wpływ na nasze zdrowie. Należą do nich:
– pozytywne nastawienie
– dobre relacje
– brak nałogów
– odpowiednia ilość snu
– ograniczenie stresu
– wspierające otoczenie

To bardzo ważne, aby nie lekceważyć żadnego z nich.
Szczęście i optymizm nie tylko poprawiają jakość życia, ale mają też wpływ na zdrowie i długość życia. Praktykowanie wdzięczności , otwartość i życzliwość w stosunku do innych są podstawą dobrego samopoczucia.

Dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi sprzyjają realizacji Twoich osobistych celów. Bliscy mogą Cię zachęcać, inspirować i podtrzymywać na duchu w trudniejszych momentach. Powiedz im jak dużo znaczy dla Ciebie ich obecność!

Warto mieć świadomość, że wszelkie nałogi bardzo obciążają i wyniszczają nasz organizm. Na przykład palenie skraca życie co najmniej o 10 lat oraz niesie ze sobą ryzyko wielu chorób tj. rak płuc, trzustki czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Jeśli więc jakiś nałóg Cię dotyczy, a zależy Ci na zdrowiu, podejmij wyzwanie i zerwij z nim!

By organizm mógł się zregenerować potrzebuje 7-8 godzin snu każdej nocy. Niedostateczna ilość snu powoduje przyjmowanie większej ilości jedzenia , osłabia układ odpornościowy oraz obniża sprawność intelektualną. Zaburzenia snu mogą zwiększać także ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz chorób układu krążenia. Pamiętaj więc, aby codziennie się wysypiać.

Duże niebezpieczeństwo niesie też coraz większy poziom stresu, zwłaszcza jeśli towarzyszy nam on długo. Stres wpływa na wszystkie komórki naszego ciała i może powodować objawy fizyczne, takie jak bóle głowy, bóle brzucha, problemy trawienne, nadciśnienie, problemy ze snem, ból szczęki, choroby autoimmunologiczne , depresję , choroby serca czy nowotwory. Problemy były, są i będą częścią naszej codzienności, jednak warto zmienić do nich swoje podejście. Jeśli masz na coś wpływ – działaj ! Jeśli nie możesz czegoś zmienić – spróbuj to zaakceptować. Minimalizowanie czynników stresogennych i podejmowanie prób radzenia sobie z nim, z pewnością w dużym stopniu może poprawić jakość Twojego życia.

Aby w pełni korzystać z Programu Wellness Life+ i cieszyć się jak najlepszymi efektami wprowadzanych zmian, zadbaj o wspierające Cię otoczenie. Czy wiesz, że jesteśmy średnią 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy??? Jeśli więc osoby, z którymi spędzasz najwięcej czasu są pozytywne, energiczne i pełne zaangażowania w to co robią, będą mieć na Ciebie dobry wpływ! O takie otoczenie zabiegaj. Rozpoczynając program utraty wagi, zadbaj o to aby mieć jak najczęściej kontakt z ludźmi, którzy mają podobny cel.
Nie bez znaczenia jest tu obecność trenera Wellness oraz grupa, do której należą pozostali uczestnicy naszego programu. Wiemy jak ważne jest Twoje nastawienie dlatego możesz liczyć na NASZE WSPARCIE. W Grupie Wellness możesz poznać nowych przyjaciół, zmotywować się do wspólnych ćwiczeń, dzielić się poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia i świetnie się bawić!

tekst

Dołączając do Programu Schudnij…

 • nauczysz się jak świadomie komponować swoje posiłki by były zdrowe , a jednocześnie
  powodowały utratę wagi
 • otrzymasz dostęp do krótkich, ale bardzo skutecznych ćwiczeń
 • dzięki współpracy z trenerem Wellness, wzmocnisz swoją samodyscyplinę
 • dostaniesz WSPARCIE, którego potrzebujesz
 • odzyskasz wiarę we własne możliwości
 • zyskasz nowe znajomości
 • poczujesz się doskonale w swoim ciele
 • zobaczysz w lustrze swoje wymarzone odbicie 🙂